Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na odstąpienie od umowy
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dbamy o Twoją wygodę. Dlatego oferujemy Ci wygodny system zwrotów.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.powl.
,
tabletki
Dawka:
0,2g+0,5g
Opakowanie:
24 tabl.
,
24 tabletki
Lek na receptę:
nie
Rodzaj rejestracji:
Produkt leczniczy
Rodzaj:
Produkt leczniczy
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
polska

Skład

Każda tabletka zawiera: 200 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).
Rdzeń tabletki: kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, kwas stearynowy. Otoczka: alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat.

Wskazania

Produkt leczniczy stosowany jest w doraźnym leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu związanego z migreną, bólu głowy, bólu pleców, bólów menstruacyjnych, bólu zęba, bólów reumatycznych, bólu mięśni, bólu związanego z łagodnymi postaciami zapalenia stawów, przeziębieniem oraz grypą, bólu gardła lub gorączki. Produkt leczniczy jest szczególnie odpowiedni do leczenia bólu wymagającego silniejszych środków przeciwbólowych niż ibuprofen lub paracetamol stosowanych oddzielnie.

Działanie

Nurofen Ultima zawiera dwie substancje czynne (dzięki którym lek działa). Są to ibuprofen i paracetamol.
Ibuprofen należy do grupy leków określanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Działanie leków z grupy NLPZ polega na zmniejszaniu bólu, zmniejszaniu obrzęku oraz obniżaniu wysokiej temperatury ciała. Paracetamol jest lekiem przeciwbólowym, który działając inaczej niż ibuprofen, łagodzi ból i gorączkę.

Dawkowanie

Lek do stosowania doustnego, przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania.
Należy zastosować najmniejszą skuteczną dawkę w najkrótszym czasie koniecznym do złagodzenia objawów. Leku Nurofen Ultima nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Dorośli: przyjąć 1 tabletkę z jedzeniem lub piciem, do 3 razy na dobę.
Należy zachować, co najmniej 6 godzinną przerwę między kolejnymi dawkami.
Jeśli po przyjęciu jednej tabletki objawy nie ustępują można przyjąć maksymalnie 2 tabletki do 3 razy na dobę.

Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin (co odpowiada 3000 mg paracetamolu, 1200 mg ibuprofenu na dobę).

Nie stosować u dzieci poniżej 18 lat.

Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany:

  • u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na ibuprofen, paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • u pacjentów z reakacjami nadwrażliwości w wywiadzie (np. skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy, astma, zapalenie błony śluzowej nosa lub pokrzywka) związanymi z przyjęciem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
  • u pacjentów, z czynnym lub w wywiadzie owrzodzeniem, perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego włączając w to przypadki związane z przyjęciem leków z grupy NLPZ.
  • u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca (klasa IV wg NYHA).
  • w przypadku jednoczesnego stosowania z innymi lekami z grupy NLPZ, w tym z selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2) oraz kwasem acetylosalicylowym w dawkach większych niż 75 mg na dobę - zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.
  • w przypadku jednoczesnego stosowania innych leków zawierających paracetamol - zwiększone ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych.
  • w ostatnim trymestrze ciąży w związku z ryzykiem przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego płodu i wystąpienia nadciśnienia płucnego.

    Działania niepożądane

    Jak każdy lek, Nurofen Ultima może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

    Należy przerwać stosowanie leku oraz skontaktować się z lekarzem jeśli wystąpią:

  • zgaga, niestrawność
  • objawy krwawienia z przewodu pokarmowego (ostry ból brzucha, krwawe wymioty lub wymioty zawierające cząsteczki o ciemnej barwie, które przypominają fusy kawy, krew w stolcu, czarne smoliste stolce)
  • objawy zapalenia opon mózgowych takie jak sztywność karku, bóle głowy, złe samopoczucie, gorączka lub uczucie zdezorientowania
  • objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w oddychaniu, nasilenie astmy)

    Inne możliwe działania niepożądane
    Często (występują u mniej niż 1 na 10 osób):
  • bóle brzucha lub złe samopoczucie, nudności lub wymioty, biegunka
  • zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (w badaniach krwi)

    Niezbyt często (występują u mniej niż 1 na 100 osób):
  • ból głowy i zawroty głowy, gazy i zaparcia, wysypka, obrzęk twarzy
  • zmniejszenie liczby krwinek czerwonych lub zwiększenie liczby płytek krwi (komórki krwi biorące udział w krzepnięciu krwi)

    Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 na 10 000 osób):
  • zmniejszenie liczby krwinek (objawiające się bólem gardła, owrzodzeniem jamy ustnej, objawami grypopodobnymi, silnym zmęczeniem, niewyjaśnionymi krwawieniami, siniakami oraz krwawieniami z nosa)
  • zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, splątanie
  • dezorientacja, depresja, omamy
  • zmęczenie, ogólne złe samopoczucie
  • ostre reakcje skórne w tym powstawanie pęcherzy
  • wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody w organizmie
  • problemy z wątrobą (objawiające się zażółceniem skóry oraz białkówek oczu)
  • problemy z nerkami (objawiające się zwiększonym lub zmniejszonym oddawaniem moczu, puchnięciem nóg)
  • zaburzenia pracy serca (objawiające się dusznością, obrzękiem)

    Leki, takie jak Nurofen Ultima mogą być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia ataku serca („zawału serca”) lub udaru.

    Ostrzeżenia

    Kiedy nie stosować leku Nurofen Ultima
    - jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol
    - jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe takie jak ibuprofen, kwas acetylosalicylowy w dużych dawkach (powyżej 75 mg na dobę) lub inne leki z grupy niesteroidalnych leków przeciwzapalnych (NLPZ) w tym inhibitory cyklooksygenazy-2 (COX-2)
    - jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nurofen Ultima
    - jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne leki przeciwbólowe z grupy NLPZ
    - jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie lub krwawienie w obrębie żołądka lub dwunastnicy (jelito cienkie)
    - jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi
    - jeśli występuje niewydolność serca, wątroby lub nerek
    - w ostatnich 3 miesiącach ciąży
    - u osób poniżej 18 lat

    Kiedy zachować szczególną ostrożność i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem leku Nurofen Ultima
    - u osób w podeszłym wieku
    - jeśli pacjent ma astmę lub astma występowała w przeszłości
    - jeśli występuje zaburzenie czynności nerek, serca, wątroby lub zaburzenia pracy jelit
    - jeśli występuje toczeń rumieniowaty układowy (SLE) – choroba autoimmunologiczna oddziaływująca na tkankę łączną, powodująca bóle stawów, zmiany skórne oraz zaburzenia czynności niektórych organów; lub inne mieszane choroby tkanki łącznej
    - jeśli występują zaburzenia jelitowo-żołądkowe lub przewlekłe, zapalne choroby jelit (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna)
    - w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub w okresie karmienia piersią
    - jeśli pacjentka planuje zajście w ciążę

    Przyjmowanie leków przeciwzapalnych/przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru, w szczególności gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia. Przed zastosowaniem leku Nurofen Ultima pacjent powinien omówić leczenie z lekarzem lub farmaceutą, jeśli:

  • u pacjenta występują choroby serca, takie jak niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje u pacjenta choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jeśli pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny – TIA).
  • pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, lub jeśli pacjent pali tytoń.

    Interakcje

    Nie należy stosować leku Nurofen Ultima

  • z innymi lekami zawierającymi paracetamol
  • z innymi lekami z grupy NLPZ takimi jak aspiryna, ibuprofen

    Należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektóre leki mogą oddziaływać z lekiem Nurofen Ultima np.:
  • kortykosteroidy w tabletkach
  • antybiotyki (np. chloramfenikol lub chinolony)
  • leki przciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon)
  • leki pobudzające pracę serca (np. glikozydy)
  • leki stosowane u pacjentów z wysokim stężeniem cholesterolu (np. cholestyramina)
  • leki moczopędne (ułatwiające wydalanie nadmiaru wody)
  • leki hamujące reakcję odpornościową (np. metotreksat, cyklosporyna, takrolimus)
  • leki stosowane w leczeniu fobii lub depresji (np. lit lub SSRI - selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny)
  • mifepryston (lek powodujący przerwanie ciąży)
  • leki stosowane w leczeniu HIV (np. zydowudyna)

    Lek Nurofen Ultima może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku Nurofen Ultima. Na przykład:
  • leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna)
  • leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan)

    Także niektóre inne leki mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na leczenie Nurofen Ultima. Dlatego też przed zastosowaniem leku Nurofen Ultima z innymi lekami zawsze należy poradzić się z lekarza lub farmaceuty.

    Ważne informacje

    Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Podmiot odpowiedzialny

    Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
    ul. Okunin 1
    05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

  • Opinie naszych klientów
    Zamknij
    Jplayer
    https://steroidsshop-ua.com/product/128/

    legalsteroidssale.org

    Clenbuterol
    pixel